Przejdź do treści

VIDEO

PROGRAM KONKURSY
SCENARIUSZOWE
PITCH FIESTA WARSZTATY SUKCESY
UCZESTNIKÓW
KONTAKT WESPRZYJ NAS!
Masterclass z Jimem Uhlsem: "FIGHT CLUB"

W ramach jubileuszowej 10. edycji festiwalu Script Fiesta miało miejsce spotkanie z Jimem Uhlsem, autorem scenariusza do filmu „Fight Club”! „Pierwsza zasada 10. Script Fiesty brzmi: rozmawiamy o „Fight Clubie”! Podczas festiwalu Jim Uhls opowiedział o pracy nad scenariuszem filmu, zdradził w czym tkwi sekret znakomicie działającej dramaturgii, niezapomnianych scen dialogowych i ponadczasowości przekazu. Nasz gość podzielił się wiedzą i doświadczeniem, opowiedział o swoich metodach i inspiracjach, zdradził tajniki pracy nad kultowym filmem! Spotkanie poprowadził Tomasz Kolankiewicz, dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Michał Oleszczyk o trylogii "BEFORE" R. Linklatera i K. Krizan

W 2020 roku, podczas edycji 9,5 festiwalu Script Fiesta Michał Oleszczyk – filmoznawca, autor podcastu Spoiler Master – poprowadził świetny wykład na temat trylogii "BEFORE", której scenarzystami są Richarda Linklater (zarazem reżyser filmów) oraz Kim Krizan. Jak zwiastuje tytuł "DIALOG NA 100%", wykład skupia się właśnie na budowaniu dialogu, a tych we wszystkich trzech filmach nie brakuje!

Scenariusz audioserialu – Anna Kazejak, Katarzyna Szczerba, prowadzenie: Marcin Radomski; Audioteka

Trzyczęściowe wydarzenie poświęcone tworzeniu scenariusza do audio serialu. O kulisach powstawania tego typu produkcji opowiedziała Anna Kazejak (Fucking Bornholm), a także Katarzyna Szczerba (Lodowa przełęcz), a temat z produkcyjnej strony dopełniło webinarium przygotowane przez Audiotekę – partnera festiwalu. Zapraszam szczególnie na rozmowę o wyzwaniach, ograniczeniach, ale i możliwościach jakie daje coraz popularniejszy AUDIOSERIAL.

zarejestrowano
24.04.2021, sobota // 14:00
Kino Elektronik
Scenarzystki. Podcast Biblioteki Scenariuszy Filmowych

Podcast Biblioteki Scenariuszy Filmowych „Scenarzystki”. Czy scenarzystka to zawód dla kobiety? Jakie działania na rzecz scenarzystów podejmowane są w Polsce? Jak zrobić karierę za granicą? Pod patronatem Biblioteki Scenariuszy Filmowych rozmawiają scenarzystki: Magdalena Łazarkiewicz, Ilona Łepkowska, Urszula Antoniak i Magdalena Wleklik.

zarejestrowano
24.04.2021, sobota // 09:30
Jak pracują scenarzyści? | Odcinek 6 | Rady
zarejestrowano
23.04.2021, piątek // 16:00
Kino Elektronik
Jak pracują scenarzyści? | Odcinek 5 | Współpraca
zarejestrowano
23.04.2021, piątek // 16:00
Kino Elektronik
Jak pracują scenarzyści? | Odcinek 4 | Temat
zarejestrowano
23.04.2021, piątek // 16:00
Kino Elektronik
Jak pracują scenarzyści? | Odcinek 3 | Proces twórczy
zarejestrowano
23.04.2021, piątek // 16:00
Kino Elektronik
Jak pracują scenarzyści? | Odcinek 2 | Narracja
zarejestrowano
23.04.2021, piątek // 16:00
Kino Elektronik
Jak pracują scenarzyści? | Odcinek 1 | Dialog i bohater
zarejestrowano
23.04.2021, piątek // 16:00
Kino Elektronik
Jak podpisywać umowy? Webinarium Gildii Scenarzystów Polskich

Webinarium prawne „Jak podpisywać umowy?” prowadzone przez członka Zarządu Gildii Macieja Sobczyka.

zarejestrowano
23.04.2021, piątek // 09:30
Kino Elektronik
Okrągły stół scenarzystów — M. Szymanek, M. Pacewicz, K. Rak, Ł. M. Maciejewski, K. Krawczyk-Wnuk

Marta Szymanek (Wataha), Mateusz Pacewicz (Boże ciało), Krzysztof Rak (Bogowie), Łukasz M. Maciejewski (Król) i Kaja Krawczyk-Wnuk (Żeby nie było śladów) spotkali się podczas Script Fiesty, przy okrągłym stole nakrytym elektryzującymi tematami. Jedyną w swoim rodzaju dyskusję, dedykowaną profesjonalistom i wypełnioną wiedzą, poprowadził Błażej Hrapkowicz. Jak wygląda dziś rynek filmowy w Polsce widziany z perspektywy twórcy scenariusza? Co zmieniło się przez ostatnie 12 miesięcy w kontekście scenariopisarskiej profesji i zapotrzebowania na koncepty dla filmów fabularnych i seriali? O co scenarzyści powinni dziś zabiegać w branży?

zarejestrowano
22.04.2021, czwartek // 20:30
Kino Elektronik
Targowisko twórczości. Klinika scenariuszowa | Część 5
zarejestrowano
22.04.2021, czwartek // 16:00
Kino Elektronik
Targowisko twórczości. Klinika scenariuszowa | Część 4
zarejestrowano
22.04.2021, czwartek // 16:00
Kino Elektronik
Targowisko twórczości. Klinika scenariuszowa | Część 3
zarejestrowano
22.04.2021, czwartek // 16:00
Kino Elektronik
Targowisko twórczości. Klinika scenariuszowa | Część 2
zarejestrowano
22.04.2021, czwartek // 16:00
Kino Elektronik
Targowisko twórczości. Klinika scenariuszowa | Część 1
zarejestrowano
22.04.2021, czwartek // 16:00
Kino Elektronik
Otwarcie Script Fiesty 9 i pół!
zarejestrowano
22.04.2021, czwartek // 07:00
Kino Elektronik
SCENARZYSTA NA PIERWSZYM PLANIE. GILDIA POLSKICH SCENARZYSTÓW

KRZYSZTOF RAK oraz GRZEGORZ ŁOSZEWSKI - przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Gildii Polskich Scenarzystów - opowiedzą, jak będzie funkcjonował związek i jak dzięki niemu może zmienić się nie tylko sytuacja scenarzysty na rynku, ale przede wszystkim - sam rynek filmowy w Polsce.

zarejestrowano
28.03.2019, czwartek // 12:30
KINO "ELEKTRONIK"
HORROR A SPRAWA POLSKA Tomasz Kolankiewicz

Polska kinematografia dysponuje wszelkimi składowymi do tworzenia wybitnych horrorów: zbiorową wyobraźnię Polaków kształtują od najmłodszych lat dzieła romantyczne, w historii kraju nie brakuje traum i dramatycznych wydarzeń, a rzeczywistość często dostarczała aż nadto materiałów mogących stanowić paliwo dla kina grozy. Czemu polscy twórcy tak rzadko sięgają po ten gatunek? Tomasz Kolankiewicz opowiada o tym, jak myśleć o realizacji horroru na polskim rynku filmowym.

zarejestrowano
27.03.2019, środa // 14:30
KINO "ELEKTRONIK"
PISANIE NA POTRZEBY WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI Marcin Łunkiewicz

CinematicVR to nowa forma nie tylko od strony techniki filmowej, ale też zmiana podejścia do filmu, jako dobrze nam znanej materii. Jakie nowe wyzwania i wymagania stoją przed filmowcami, kiedy na planie pojawia się kamera 360; co się działo, kiedy pojawił się pomysł realizacji historii fabularnej, która ma spełnić wymagania szerokich odbiorców i zbudować ich pierwsze pozytywne doświadczenie z kontaktu z nowym medium; dlaczego codziennie odkrywamy i uczymy się nowych rzeczy związanych z realizacja video 360; dlaczego video 360 jest zupełnie innym doświadczeniem dla filmowców aniżeli klasyczna realizacja. O tym wszystkim opowiada - dzieląc się doświadczeniami w pracy nad pierwszym serialem CinematicVR „Para Nie do Pary” i nad innymi projektami - MARCIN ŁUNKIEWICZ.

zarejestrowano
28.03.2019, czwartek // 14:30
KINO "ELEKTRONIK"
SURPRISE! JESTEŚ W PIERWSZYM PUNKCIE ZWROTNYM! Agnieszka Kruk

Struktura trzech aktów to absolutna podstawa snucia wszelkiej narracji. W samym jej sercu leży pierwszy punkt zwrotny. Wraz z AGNIESZKĄ KRUK - przyjrzycie się mu dokładnie. Przekonacie się, jaki moment w scenariuszu faktycznie nim jest. Sprawdzicie, co do niego prowadzi oraz w jaki sposób można go umiejętnie wykorzystać do ustawienia całej fabuły – od ekspozycji aż do samej kulminacji.

zarejestrowano
27.03.2019, środa // 12:30
KINO "ELEKTRONIK"
PROBLEMATYKA PRAW AUTORSKICH Aleksandra Maciejewicz

Tworzysz scenariusz filmowy luźno oparty na książce, komiksie lub innym filmie? Podczas pisania inspirujesz się legendarnym dziełem dawno zmarłego autora? A może tworzysz reinterpretację lub pastisz znanej sceny z innego filmu? Aleksandra Maciejewicz omawia problematykę praw autorskich do cudzych utworów we własnej twórczości.

zarejestrowano
23.03.2018, piątek // 12:30
KINO "ELEKTRONIK"
FEDERACJA SCENARZYSTÓW EUROPEJSKICH Maciej Karpiński i Robert Taylor

Rozmowa z Robertem Taylorem - Prezydentem Federacji Scenarzystów Europejskich oraz Maciejem Karpińskim, członkiem Zarządu Federacji Scenarzystów Europejskich, która odbyła się podczas Script Fiesty 2018 dotyczyła m.in. aktualnej sytuacji zawodu scenarzysty w Europie oraz działań w obronie moralnych i materialnych praw scenarzystów jako współtwórców dzieła filmowego.

zarejestrowano
22.03.2018, czwartek // 12:30
KINO "ELEKTRONIK"
BOHATER, HISTORIA, PRZYGODA, TJ. O SCENARIUSZU W FILMIE I GRZE, Mądrzak, Kontny, Androsiuk i Grzegorczyk

Coraz bardziej widoczne procesy remediacji powodują, że pozornie odległe od siebie media przenikają się wzajemnie, czerpiąc ze swojej formuły, języka, estetyki. Andrzej Mądrzak, Magdalena Grzegorczyk, Tomasz Kontny i Łukasz Androsiuk skupiają się na strukturalnych podobieństwach i różnicach scenariusza w filmie i grze komputerowej.

zarejestrowano
21.03.2018, środa // 12:30
KINO "ELEKTRONIK"
FILMOWE ADAPTACJE KOMIKSOW Kaja Klimek i Szymon Holcman

Superbohaterzy od kilku lat rządzą kinem głównego nurtu, ale historia związków komiksu i filmu jest dłuższa i bogatsza. Dróg z komiksowych kadrów na ekran jest wiele, każda jest innym wyzwaniem, a sam komiks może stanowić inspirację dla kina na przeróżne sposoby. Kaja Klimek i Szymon Holcman na przykładach pokazują, jak spotykają się świat kina i komiksu, a szukającym inspiracji podsuwają kilka polskich tytułów, które mogłyby stanowić doskonałą podstawę adaptacji.

zarejestrowano
20.03.2018, wtorek // 18:30
KINO "ELEKTRONIK"
MELODRAMAT = WIELKA, NIESZCZĘŚLIWA MIŁOŚĆ Agnieszka Kruk

Agnieszka Kruk przygląda się ogólnej zasadzie pisania zgodnie z wymogami (dowolnego) gatunku. Odpowiada także na pytania dotyczące gatunku, który kiedyś w Polsce doczekał się pięknych ekranizacji i być może jeszcze powróci na nasze ekrany - sprawdza, czym charakteryzuje się rasowy melodramat, jakich typowych postaci nie powinno w nim zabraknąć oraz jakie są obowiązkowe elementy fabuły w takich opowieściach.

zarejestrowano
20.03.2018, wtorek // 16:30
KINO "ELEKTRONIK"
DŁUGA DROGA DO KRÓTKIEGO FILMU? Pietrzak, Adamski i Dzierżawski

Jak napisać shorta, który zapisze się w pamięci widzów? Jak go nakręcić, by stał się wizytówką przyszłego reżysera? O wyzwaniach, ciężkiej pracy i nagrodach od losu opowiadają twórcy filmów zrealizowanych w Studiu Munka - “Ja i mój tata”, “Otwarcie” i “Nazywam się Julita” - Alek Pietrzak, Piotr Adamski oraz Filip Dzierżawski.

zarejestrowano
20.03.2018, wtorek // 14:30
KINO "ELEKTRONIK"
PUBLICZNA KLINIKA SCENARIUSZOWA | Filip Bobek

“Teenage movie, horror, kryminał, komedia. Młode, atrakcyjne i pewne siebie dziewczyny - Angela, Roksana i Patti. Lubią korzystać z życia, jeździć na rolkach, umieszczać zdjęcia na instagramie. Nie są szczególnie grzeczne, ale w głębi serca każda skrywa pragnienie bycia akceptowaną przez innych” - opowiada Filip Bobek. Co na temat perypetii jego bohaterek ma do powiedzenia Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej, Maciej Ślesicki? Nie domyślicie się.

zarejestrowano
19.03.2018, poniedziałek // 11:00
KINO "ELEKTRONIK"
PUBLICZNA KLINIKA SCENARIUSZOWA | Weronika Szawarska

"Agnes, początkująca stripteaserka, jest na zapleczu klubu Go-Go, przygotowuje się do swojego pierwszego występu w życiu. Patrząc na siebie w lustrze, jeszcze nie wie, że w ciągu najbliższych piętnastu minut wszystko legnie w gruzach - nie tylko jej nowa praca, ale także jej życie rodzinne” - streszcza swoją historię Weronika Szawarska. Przekonajcie się, co do powiedzenia na jej temat ma Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej - Maciej Ślesicki.

zarejestrowano
19.03.2018, poniedziałek // 11:00
KINO "ELEKTRONIK"
PUBLICZNA KLINIKA SCENARIUSZOWA | Leszek Hendzel

“Pan Leszek napisał dosyć zabawny tekst. Zabawny jest już jego tytuł brzmiący - “Być jak Bogusław Linda” - opowiada Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej, Maciej Ślesicki. Jak Leszek Hendzel, scenarzysta abstrakcyjnej i pełnej niesamowitych twistów historii o Jezusie, narkotykach i paranojach dnia codziennego reaguje na pytania, wątpliwości i wyzwania, które rzuca mu Maciej Ślesicki? Sprawdźcie to.

zarejestrowano
19.03.2018, poniedziałek // 11:00
PUBLICZNA KLINIKA SCENARIUSZOWA | Jarosław Gotek

“Niech pan zacznie upraszczać ten świat, bo jeśli będzie go pan bardziej komplikował, to zginie w nim” - przestrzega Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej, Maciej Ślesicki. Sprawdźcie, dlaczego sugeruje takie, a nie inne rozwiązania scenarzyście filmu akcji z elementami fantasy o parze przypadkowych bohaterów, która odkrywa tajemnicze portale oraz mistyczny kult tuszujący rosnącą falę zaginięć ludzi.

zarejestrowano
19.03.2018, poniedziałek // 11:00
KINO "ELEKTRONIK"
PUBLICZNA KLINIKA SCENARIUSZOWA | Elżbieta Walczak

“Przestraszyłam się tego spotkania, bo powiedziano mi, że będę miała pięć minut, żeby sprzedać swój scenariusz” - mówi Elżbieta Walczak. Sprawdźcie, czy rzeczywiście tak jest, z jaką historią przyjechała do Warszawy autorka książek i scenariuszy teatralnych, która zdecydowała się spróbować swoich sił w formie telewizyjnej i napisała sitcom oraz co do powiedzenia na jego temat miał Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej, Maciej Ślesicki.

zarejestrowano
19.03.2018, poniedziałek // 11:00
KINO "ELEKTRONIK"

organizatorzy

współfinansowanie

partnerzy

patroni medialni

CMS | Script Fiesta © 2012-2025 | powered by jCMS™

 

 

RODO